..|| Blog || Produkti/Storitve || MExcel || MDodatki || 300 nasvetov ||..

Sklic na drsni seznam

Pomoč pri delu z MS Excelom

Sklic na drsni seznam

OdgovorNapisal/-a Mitja123 » Sr okt 23, 2019 8:29 pm

Pozdravljeni,

upam, da bom znal pravilno napisat, kaj točno želim. Torej imam excell datoteko in na drugem delovnem listu imam seznam različnih naslovov, ki jih imam urejene v spustnem seznamu. Zanima me, če si na drugem listu izberem nek naslov, ali mi lahko ta naslov izpiše v poljubni celici na prvem excel delovnem listu (torej kot nekakšen sklic oz povezava)?
Mitja123

Matjazev.NET

Re: Sklic na drsni seznam

OdgovorNapisal/-a admin » Če okt 24, 2019 7:34 am

Pozdravljeni,

Seveda, saj v tem je vsa poanta. Excel ima več različnih tipov spustnih seznamov in odvisno od izbranega tipa je tudi rešitev lahko drugačna. V nekatere tipe spustnih seznamov lahko vi podatke direktno vnašate, pri drugih, pa imate podatke v delovnem zvezku, v celicah in spustni seznam prikazuje tisto, kar se nahaja v omenjenih celicah.

Vi morate vsekakor izbrati slednjega, [*]torej vsebino spustnega seznama morate imeti zapisano nekje na delovnem listu[*]. V kolikor temu ni tako, potem najprej poskrbite, da bo vsebina spustnega seznama v celicah.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Mitja123 » Če okt 24, 2019 8:59 am

Pozdravljeni,
hvala za odgovor vendar Vas ne razumem. Torej v excelu imam 3 delovne liste, na tretjem imam zapisane vse naslove, na drugem imam narejen spustni seznam. Zanima me, če lahko uredim prvi delovni list tako, da, ko v drugem delovnem listu izberem določen naslov, mi ta naslov prikaže tudi v prvem delovnem listu (ne razumem, kaj pomeni * - v celicah je nimam nikjer označene, samo golo besedilo)

Hvala
Mitja123

OdgovorNapisal/-a admin » Če okt 24, 2019 9:25 am

Oznaka [*] je bila moja napaka v odgovoru (želel sem besedilo poudariti, pa sem se zmotil.

Torej spustni seznam morate narediti na način, kot je opisan tukajle in potem lahko nadaljujemo
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Mitja123 » Če okt 24, 2019 10:12 am

Zdravo, tako že imam narejeno
Mitja123

OdgovorNapisal/-a admin » Če okt 24, 2019 10:37 am

Če imate tako narejeno, potem je vrednost izbora tako ali tako že zapisana v celici sami, zato morate narediti samo še sledeče:
  1. Postavite se v celico, kamor želite da se podatek "skopira"
  2. V tej celici vpišite
    Koda: Izberi vse
    ='<ime lista>'!<celica>

Če se torej vaš padajoč seznam nahaja na listu 'seznam naslovov', v celici H13, potem morate vpisati:
Koda: Izberi vse
='seznam naslovov'!H13
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
admin
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Mitja123 » Če okt 24, 2019 1:35 pm

Zdravo,

hvala za pomoč, zadeva mi je z malo muke le uspela :D Torej vse naslove v tretjem listu sem v "polje z imenom" imenoval z "naslovi" isto sem storil z drugim listom, kjer imam spustni seznam in s prvim listom, kjer sem hotel imeti sklic. Zadeva brezhibno deluje in je super za tiste, ki morajo iste podatke večkrat vnašati!

NAJLEPŠA HVALA ZA VSO POMOČ IN ODGOVORE!
Mitja123

Vrni se na Excel

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost