14min 5s

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
damjanpirc
Prispevkov: 5
Pridružen: So Jul 22, 2006 12:16 pm

14min 5s

Odgovor Napisal/-a damjanpirc »

Pozdravljeni:

v tabeli imam čas podan v obliki 14min 5s (primer), kako lahko čas seštejem skupaj ne da bi min in s spreminjal druge znake?

lp Damjan
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,
...kako lahko čas seštejem skupaj ne da bi min in s spreminjal druge znake?
Tegale pa ne razumem :(. Kako min in s spreminjata druge znake?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damjanpirc
Prispevkov: 5
Pridružen: So Jul 22, 2006 12:16 pm

Odgovor Napisal/-a damjanpirc »

v razpredelnici imam v koloni B (npr. od B5 do B15) podane čase (v obliki: 14min 5s).

Rezultat na koncu mara biti seštevek vseh časov.

Sam sem poizkušal sešteti, a ni sešteval, dokler nisem čase v razpredelnici porpavil iz 14min 5s v 14:5.

Ali je mogoče da bi mi program sešteval čase kljub tem popravkom?

lp Damjan
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:) :) Pozdravljeni,

Seveda vam Excel ni mogel seštevati besed kot čase. Kako pa naj excel ve, kaj pomeni 30min 4s. Njemu je to niz znakov in ne ve kako naj to sešteva.

Če želite seštevati čase potem morate Excelu dopovedati, da so to časi. Kako pa jih prikažete v celici pa je vaš "problem". Torej, če želite v Excel vnesti 13min in 4s morate vpisati 0:13:4, kar pomeni 0 ur 13 min in 4 sec. Excel bo to takoj prikazal kot 0:13:04.

Toda na prikaz pa lahko vplivate, zatorej označite vse celice, v katerih želite imeti čase v vaši obliki ter nato izberite Oblika/Celice, zavihek Številke. Tam boste videli padajoč seznam, v katerem izberite opcijo 'Po meri'. Na desni se vam odpre vnosno polje, kamor vpišite natanko sledeče:

Koda: Izberi vse

[mm]\mi\n ss\s
TOČNO TAKO MORA PISATI, zato je najblje, da to kar skopirate.

POZOR: V te celice morati vi še vedno vnašati čas v obliki 0:14:4 in ne v obliki 14min 4s! To obliko vam bo Excel prikazal takoj ko boste pritisnili ENTER!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori