Kako si zapomniti pozicijo celice

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Fatso
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne Jan 07, 2007 2:01 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kako si zapomniti pozicijo celice

Odgovor Napisal/-a Fatso »

Pozdravljeni,
dnevno iz obdelav centralnega računalnika prihajajo podatki (txt datoteka, podatki ločeni s podpičji), ki jih uvozim v Excel. Dokler so podatki le za en dan je vse OK (beri znam brez posega v TXT podatke uvoziti v Excel).
Po vikendu/praznikih pa so v takem izhodu podatki za več dni. Trenutno zadevo rešujem tako, da vsak tak TXT razrežem na posamezne dni in vsakega posebej uvozim v Excel.
Želel bi si zapomniti podatke o celici kjer se podatki za določen dan začnejo (npr. A3) in podatke o celici kjer se podatki za določen dan končajo (npr. U1237). Poiskal bi jih z Cells.Find.
Ta dva podatka bi uporabil pri določanju obsega celic, ki bi jih potem kopiral (Range("A3:U1237").Select).
Je to možno?
Lp,
Fatso
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne Jan 07, 2007 2:01 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fatso »

Na spletu sem našel nekaj korakov v pravo smer (vsaj upam), potem pa se mi zatakne.
Pozicijo celice v kateri najdem podatke o začetku in koncu si zapomnim v začasne spremenljivke z ukazoma ActiveCell.Column in ActiveCell.Row (ZacetekColumn/ZacetekRow in KonecColumn/KonecRow).
Kako naj jih uporabim pri kreiranju obsega, ki bi ga rad označil in nato kopiral?
Lp,
Fatso
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne Jan 07, 2007 2:01 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fatso »

:o pa je končano :D
in sicer takole:
Poiskal sem celico s podatkom o začetku zapisa za določen dan (Cells.Find(What:="XYZ", …)) in si zapomnil podatke o poziciji celice:
'podatki o naslovu začetne celice
Stolpec_Zacetek = ActiveCell.Column
Vrstica_Zacetek = ActiveCell.Row
Celica_Zacetek = Cells(Vrstica_Zacetek, Stolpec_Zacetek).Address
Nato sem poiskal celico s podatkom o koncu zapisa za določen dan (Cells.Find(What:="ZYX", …)) in si zapomnil podatke o poziciji celice:
'podatki o naslovu končne celice
Stolpec_Konec = ActiveCell.Column
Vrstica_Konec = ActiveCell.Row
Celica_Konec = Cells(Vrstica_Konec, Stolpec_Konec).Address
'podatki o obsegu
mojObseg = Celica_Zacetek & ":" & Celica_Konec
'izberi obseg
Range(mojObseg).Select
'kopiraj izbrani obseg
Selection.Copy

Kakšna optimizacija bi pa seveda bila dobrodošla.
Lp,
Odgovori