Pogojno kopiranje na drug list

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
80ris
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Avg 22, 2007 7:21 am

Pogojno kopiranje na drug list

Odgovor Napisal/-a 80ris »

Torej, kopiral bi podatke iz enega lista na drugi list v excelu vendar s pogojem.
Primer:
List 1
A1=boris
B1=andrej
C1=cilka
D1=polonca

A2=nekaj
B2=nekaj drugega
C2=2222
D2=1111

A3=nekaj
B3=andrej
C3=2222
D3=1111
itd..

Sedaj mi naj na drugi list prekopira vse vrstice v katerih se nahaja recimo v B-stolpcu andrej. Se pravi tukaj bi mi skopiralo na list2 1 in 3 vrstico, drugo spusti ker ni B2 andrej.
Prosim za kodo, ker vem da ste dobri.

lp
cedra
Prispevkov: 264
Pridružen: Po Jul 25, 2005 11:11 pm
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a cedra »

Zdravo!

Vaš problem bi jaz rešil s tole formulo:

Koda: Izberi vse

=IF('Prvi list'!$B1='Drugi list'!$H$1;'Prvi list'!A1;"")
Da še pojasnim: formulo skopirajte v celico A1 na list, na katerem bi radi imeli skopirane podatke; v mojem primeru "Drugi list"! Podatke pa imate na listu z imenom "Prvi list". Potem pa formulo kopirajte navzdol in v desno, kako daleč pa po vaši potrebi! Katero ime bo formula iskala v stolpcu B na Listu "Prvi list", pa napišete na list "Drugi list" celica H1!!! Seveda formulo priredite svojim potrebam...
Med skopiranimi podatki na Drugem listu, bodo med vrsticami nekaj praznih, ki jih nato ročno pobrišite. Če pa je tega preveč, pa bo potrebno napisati makro, ki vam bo te prazne vrstice pobrisal tako, da bodo podatki kopirani skupaj, vrstico za vrstico!

Da pa se to narediti, morda bi bilo še najbolj enostavno, s filtriranjem in nato "copy - paste" z lista na list! :roll:
lp,

cedra
80ris
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Avg 22, 2007 7:21 am

Odgovor Napisal/-a 80ris »

Prosil bi za makro, ker je ogromno vrstic, pa imal naj bi 2 pogoja recimo v stolpcu F in G. Če se tam nahaja kar želim naj skopira celo vrstico drugače ne.

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3688
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Rešitvi vašega problema je namenjen napredni filter, ki lahko (med drugim) podatke tudi kopira nad drug list.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori