Brisanje excel datoteke iz explorerja nemogoče

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Bojan
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Nov 10, 2005 1:18 am

Brisanje excel datoteke iz explorerja nemogoče

Odgovor Napisal/-a Bojan »

Imam nov računalnik, W XP office 2002 in pojavile se se težave, ki jih prej nisem poznal.

V določenih primerih, kadar v excel uvažam podatke iz TXT in potem zadevo obdelam še z makrojem se pri shranjvanj pojavi nepopravljiva napaka. Excel se sesede, celo na namizju se premaknejo pozicije datotek,

Dokumenta potem ne morem več odpreti, ga ne brisati. Vedno se pojavi ista napaka usodna.

Ima kdo kakšen nasvet - idejo zakaj se to dogaja?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm,

seveda kar odgovora nimam in težko vrjamem da ga bom lahko imel, toda ker ste omenili makro, bi si nekako predstavljal da je problem nekje v makru.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
ngc2392
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:37 pm
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a ngc2392 »

lahko da so se poti določenih dokumentov spremenile in se zadeva-makro-sesuje. preverite še enkrat makro
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljen Bojan

Vaša težava se pojavlja v vseh verzijah excela. Pojavi se ob težjih napakah (ne samo pri uvozu) :?: :?: :?: . Datoteko boste zbrisali vključno z mapo. Lahko jo izbrišete tudi po tem, ko deinstalirate office.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Stenly napisal/-a:Vaša težava se pojavlja v vseh verzijah excela. Pojavi se ob težjih napakah (ne samo pri uvozu) :?: :?: :?: . Datoteko boste zbrisali vključno z mapo. Lahko jo izbrišete tudi po tem, ko deinstalirate office.
Tega pa ne poznam, imate kakšne spletne reference o problemu?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljeni

Nekih referenc nimam. Excel kar veliko uporabljam in se mi to zgodi večkrat. Npr.: naredite formo, na formi gradnik, ki ima spet kako funkcijo. Vseskupaj dela ok, kasneje pa to formo preurejate, izbrišete gradnik. njemu pripadajoče kode pa ne. Vseskupaj ne shranite, ampak kar poženete kodo. Vsekakor se bo zataknilo. Vi verjetno pišete kode brez takih neumnosti, pa se vam to ne zgodi :wink: . No, meni je ta err zelo zoprn. Res se datoteka tako zaštrika, da je ni moč niti zbrisati (omenjena načina sem pač pogtuntal po več omenjenih errorih). Tako zaštrikani datoteki se lahko izognete tudi tako, da ob javljanju err. resetirate računalnik (kar pa ni priporočljivo).

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Ja, takšnih napak pa res ne delam :).
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Bojan
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Nov 10, 2005 1:18 am

Hvala vama

Odgovor Napisal/-a Bojan »

Tale forum je res fantastičen. Mislim da sem dobil odgovor, kako moram delati, da se to v prihodnje ne bo več dogajalo.
Zdi se mi :idea: , da potem, ko sem vedno vse lepo shranil (excel in makro) to ni več dogajalo.

Brisanje pa gre tako, da datoteko povlečeš samo direktno v koš in potem izprazneš koš.

Še enkrat: Fantastična stvat tale forum :wink:

LP Bojan
Odgovori