Povezovanje podatkov

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
borsku
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 27, 2009 10:06 pm

Povezovanje podatkov

Odgovor Napisal/-a borsku »

V excelu imam v stolpcu E kakih dvesto različnih imen. V stolpcu A pa kakih 50 imen, ki jih vsa najdem tudi med imeni v stolpcu E. S to razliko, da imajo imena iz stolpca A v stolpcih B, C in D še ostale podatke (naslov, kraj in telefon). Sedaj pa bi želel v stolpce F, G in H tistim imenom iz stolpca E, ki se nahajajo v stolpcu A prirediti še ostale podatke (naslov, kraj in telefon). Poskušal sem z VLOOKUP, pa se ni najbolje izšlo.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Kaj pa naj bi bilo narobe z VLOOKUP funkcijo. Ravno to je namreč funkcija, ki jo morate uporabiti! Kako pa ste jo zapisali?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
borsku
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 27, 2009 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a borsku »

V F2 sem zapisal naslednjo formulo in jo kopiral navzdol: =VLOOKUP(E2;$A$2:$D$70;2)
Delno ta funkcija reši problem, ker dejansko ob vsakem E zapisu priredi podatke iz tabele (v tem primeru naslov, ki se nahaja v 2. stolpcu (B)). Vendar mi potem, ko kopiram formulo navzdol, pravilno izbrani naslov ponavalja ob imenih, ki jih v tabeli ni. In to tako dolgo, da se pojavi zopet ime, ki v tabeli je. Jaz pa bi rad, da bi v stolpcu F, kjer ne najde imena v tabeli $A$2:$D$70,, zapisal npr. "ni podatkov" ali pa kaj drugega. Pač toliko, da bi vedel, da je to ime ki se v tabeli $A$2:$D$70 ne nahaja.

Hvala in LP
senbric
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 24, 2005 12:56 pm

Odgovor Napisal/-a senbric »

mislim da moraš na koncu funkcije, znotraj oklepajev, dodati FALSE.

Sintaksa

VLOOKUP(lookup_value,table_array,col_index_num,range_lookup)

lp
borsku
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 27, 2009 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a borsku »

Imaš popolnoma prav. Na koncu formule je treba dodati FALSE, ki poskrbi, da funkcija najde samo popolnoma enake zapise. Vendar.... se mi pojavi problem, ki ga bom počasi poimenoval X-files. Kot da bi bila stolpca A in E z imeni različno oblikovana, zato ker formula deluje samo, če ime iz stolpca A kopiram in prilepim v stolpec E. In pri vseh tistih imenih, ki jih iz stolpca A kopiram v stolpec E formula deluje. Pri vseh ostalih pa še vedno vrne #N/V.
Vse sem že poskusil, brisal oblikovanje, kopiral v Notepad in nazaj ... pa nič ne pomaga. Počasi bom obupal....

LP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Jap, če želite iskati po nizih znakov (imenih), potem se morajo slednja povsem ujemati. Vrjetno vam nagaja kakšen presledek spredaj ali pa zadaj oz. celo vmes, če imate v stolpcu ime in priimek. Polje po katerem iščete mora biti popolnoma enako po vsebini ne obliki!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori