Fiksiranje polja z besedilom v Wordu 365

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
leroyas
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Jun 20, 2007 8:16 am

Fiksiranje polja z besedilom v Wordu 365

Odgovor Napisal/-a leroyas »

Pozdravljeni,

že dalj časa se trudim ugotoviti ali se da kako fiksirati polje z besedilom v Wordu, da se ne bi premikalo, ko bi nad njim pritisnil enter oziroma vpisoval kako besedilo. Ponavadi mi je uspelo rešiti problem, če sem si pomagal s spletom. Sedaj pa mi ni uspelo po več urah iskanja rešitve. Enostavno ne morem rešiti problema in zakleniti pozicijo polja z besedilom. Hvala za pomoč :shock:
leroyas
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Jun 20, 2007 8:16 am

Re: Fiksiranje polja z besedilom v Wordu 365

Odgovor Napisal/-a leroyas »

Zdaj sem pa začel napredovati... V čisto novem dokumentu vse deluje normalno, ko vstavim polje z besedilom in po izbiri Postavitev - Položaj - Več možnosti postavitve - odstranim kljukico iz opcije Premikaj z besedilom ..in če pustim vse tako kot je, torej absoluten položaj vodoravno in navpično, zadeva deluje.
Moj dokument je kriv zaradi nečesa. Bom počasi premikal zadeve v nov dokument in bo. Hvala. Ne bi se spomnil, da grem pogledat, če zadeva deluje v novem dokumentu, če ne bi sem pisal..
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Fiksiranje polja z besedilom v Wordu 365

Odgovor Napisal/-a admin »

Da, res je.

Objekt lahko absolutno pozicionirate glede na rob strani in ga dvignete nad besedilo (ali pod). Takšen objekt se potem ne premika z besedilim.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
leroyas
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Jun 20, 2007 8:16 am

Re: Fiksiranje polja z besedilom v Wordu 365

Odgovor Napisal/-a leroyas »

Hvala. Na mojem izvirnem listu je bil problem mislim vsaj, da je šlo na nov list. V tem primeru pa gre polje z besedilom na novo stran ne glede na vse. Hvala.
Odgovori