Tisakanje glave brez roba v dokumentu

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
MarkoJ
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Maj 17, 2009 4:21 pm
Kraj: Kranj

Tisakanje glave brez roba v dokumentu

Odgovor Napisal/-a MarkoJ »

V dokumentu imam v glavi dokumenta sliko, ki sega od roba do roba na desni in levi strani dokumenta in na vrhu do roba.

Problem nastane pri predogledu tiska, ko mi pokaže na levi in desni strani ter zgoraj 0,5 cm bel rob in tako tudi natisne na papir.
V glavi dokumenta pa je slika od roba do roba.

Za to ni kriv tiskalnik, ker mi že v predogledu nastavi rob, katerega v dokumentu ni, dal sem natisniti dokument v kopirnico, pa natisne enako kot doma, z belim robom na vseh treh pozicijah.

Če sliko raztegnem, da je čez rob v dokumentu, mi pri tiskanju enako natisne celo sliko z robom naokoli.

Ali se da to nastaviti tako (tisk od roba do roba), da je slika v glavi dokumenta resnično tudi natisnjena od roba do roba papirja A4.
Dokument (in predlogo) imam narejeno v Word2007, tiskalnik pa je Canon iPixma 4000.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Vas moram razočarati, da je kriv tiskalnik. Word-a to nič ne zanima :(... Seveda pa morate imeti v Word-u nastavljeno stran brez robov.

Torej, če vaš tiskalnik omogoča tiskanje brez robov, potem morate to nastaviti v gonilniku in Word se bo tega držal. V gonilniku (sklepam, da je v angleščini) iščite nastavitev borderless in jo izberite potem pa Wordu nastavite robove na 0 in to je to.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
MarkoJ
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Maj 17, 2009 4:21 pm
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a MarkoJ »

Hvala lepa, tudi to je urejeno.
Odgovori