Samodejno številčenje dokumenta

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
falotxp
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Nov 06, 2009 10:17 am

Samodejno številčenje dokumenta

Odgovor Napisal/-a falotxp »

Pozdravljeni, imam en problem, pa ne vem kako ga rešiti...rad bi, da bi mi word samodejno številčil dokumenta na dveh računalnikih; naprimer, da bi na prvem računalniku dal dokumentu številko 1, pa bi drug računalnik nadeljeval oz. dal 2 in obratno...ali se to da rešiti?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Samodejno številčenje dokumenta

Odgovor Napisal/-a admin »

Kako pa bi vi dali dokumentu številko? O kakšnem števlčenu govorite?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
falotxp
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Nov 06, 2009 10:17 am

Re: Samodejno številčenje dokumenta

Odgovor Napisal/-a falotxp »

admin napisal/-a:Kako pa bi vi dali dokumentu številko? O kakšnem števlčenu govorite?
Govorim o takem številčenju:
dokument na prvem(1) računalniku ima številko 46456465-45644-1, rad bi možnost oziroma kako bi se dalo narediti, da bi oseba, ki dela na drugem(2) računalniku videla, da dokument s številko 46456465-45644-1 obstaja in zato bi mu ta dala številko 46456465-45644-2 , torej da nebi prišlo do podvajanja številk dokumentov.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Samodejno številčenje dokumenta

Odgovor Napisal/-a admin »

V ta namenje potrebno narediti neko cenralizirano področje, kjer so dokumenti zapisani. S tem dosežete, da programska oprema sploh ve, do katere številke je že prišla. Toda tu še ni konec problemov, saj lahko kdorkoli posname kakršenkoli dokument s kakršnimkoli imenom, zatorej potrebujete ščitenje na nivoju mape... V glavnem; ni splošnega recepta za rešitev in rešitev vsekakor ni preprosta.

Če pa predpostavite, da ljudje ne bodo snemali kar nekaj "brezveze" in da bodo "pazili", potem pa sploh ničesar ne porebujete, saj lahko ljudje sami številčijo - s tem sem želel povedati, da pri rešitvi ne morete/smete pristati na neke delne rešitve, kjer bo vmes še človeški faktor... in če upoštevate vse to, uvidite, da rešitev ni tako preprosta.

Lahko pa mi pišete in skupaj najdemo takšno rešitev, da bi vam ustrezala.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori