Slika - vidnost - netiskanje

Pomoč pri delu z MS Wordom
Odgovori
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

Slika - vidnost - netiskanje

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Pozdravljeni.

V Wordu sem naletel na naslednjo težavo: v dokumentu imam nekaj slik, katerih ne bi želel printat, ampak so tam samo zaradi 'lažjega' izpolnjevanja tabele. Našel sem funkcijo v Wordu, ki omogoča, da se 'slike ustvarjene v Wordu' ne natisnejo, vendar mi je to samo pogojno uporabno, saj je to lastnost programa in ne dokumenta, kar pomeni, da bi moral na vsakem računalniku, kjer uporabljam ta dokument, to možnost vklopit oz. izklopit. To je nepraktično tudi zaradi tega, ker bi se verjetno hitro zgodilo, da bi to funkcijo pozabil spremeniti in bi mi v kakem drugem dokumentu, kjer bi jih pa želel, 'pozabilo' natisniti slike.

Upam, da sem dovolj jasno predstavil težavo :-)

Že v najprej se zahvaljujem za kak nasvet ali rešitev.

Lep dan,

Gregor
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Slika - vidnost - netiskanje

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Na žalost Word nima opcije, kjer bi lahko - na nivoju dokumenta (!) - izključili tisk slik. Ravno tako tudi slika kot objekt v Wordu nima lastnosti, ki bi ji npr. preprečila tisk. Tiskanje slik lahko - kot ste ugotovili tudi sami - preprečite samo na nivoju celotnega MS Worda.

V vašem primeru ne vidim nobene druge opcije kot uporaba VBA makra ki pred tiskom skrije vse slike.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sonofagun
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Mar 26, 2009 11:05 am

Re: Slika - vidnost - netiskanje

Odgovor Napisal/-a sonofagun »

Hvala za hiter odgovor :-)

Kot zgleda, bom res moral napisat makro.

Hvala.

LP

Gregor
Odgovori