Personal.xls

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
MP
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Feb 07, 2007 10:46 am

Personal.xls

Odgovor Napisal/-a MP »

Pozdravljeni.

Imam problem, pa saj ga imamo verjetno vsi, ki pišemo v ta forum (ki je, mimogrede, zelo uporaben!).

V Excelu sem delala makro in sem ga shranila v osebni delovni zvezek z makri. Ta makro sem potem zbrisala, oblikovala novega in ga shranila v trenutni delovni zvezek.

Sedaj pa imam problem. Ko odprem Excel je vse normalno (zvezek pustim odprt). Ko pa hočem opreti nov zvezek (še enkrat kliknem na ikono Excel) pa se mi pojavi obvestilo:

Datoteko "PERSONAL.XLS" je za urejanje zaklenil: MP
Če želite odpreti kopijo dokumenta samo za branje in prejeti obvestilo, ko dokument ne bo več v uporabi kliknite "Obvesti)

Upam, da sem bila dovolj jasna, kaj me žuli.

Prosim za vašo pomoč in nasvet, da bom lahko spet normalno odpirala Excel. Najlepša hvala!

Lep dan

MP
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Glede na to, da makra nimate več v datoteki personal.xls (to je osebni delovni zvezek z makri) je najbolje da to datoteko preprosto zbrišete iz diska. Če imate klasično instalacijo Excela, potem se ta datoteka nahaja v mapi C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\XLSTART\ (številka je odvisna od verzije Excela).
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
MP
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Feb 07, 2007 10:46 am

Odgovor Napisal/-a MP »

Najlepša hvala za tako hiter odgovor.

Upoštevala sem vaša navodila in poiskala ustrezno mapo C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE\XLSTART\
Ampak v tej mapi ni datoteke personal.xls.

Če pa v Excelu odprem Orodja - Makro - Microsoftov urejevalnik skriptov (odpre se Zvezek 1), se mi v desnem oknu - Project Eksplorer - pokaže Personal.xls, pod tem pa še Zvezek1.

Sem bila jasna?

Lep dan

Mija
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

:) Ja pa še prav imate. Sem vam pot napisal iz glave in sem pozabil, da Microsoft od Oken 2000 dalje ne piše več po mapi 'Program Files', kar je povsem pravilno (!), temveč po osebnih mapah vsakega uporabnika. To pomeni, da se iskana datoteka nahaja na: C:\Documents and Settings\<ime>\Application Data\Microsoft\Excel\XLSTART\, kjer '<ime>' predstavlja vaše uporabniško ime.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
MP
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Feb 07, 2007 10:46 am

Odgovor Napisal/-a MP »

Še enkrat hvala za tako hiter odgovor. Sedaj je pa šlo.

Lep dan

Mija
Odgovori