VLOOKUP REZULTAT #N/A

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
BD
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 01, 2007 1:11 pm

VLOOKUP REZULTAT #N/A

Odgovor Napisal/-a BD »

Pozdravljeni,
čeprav je že bila tema o uporabi funkcije VLOOKUP, nisem dobila odgovora ki bi mi ustrezal.
Pri uporabi funkcije VLOOKUP mi v nekaterih celicah pokaže rezultat #N/A, čeprav so v funkciji zajeti podatki za vse celice iz istega lista in nevem v čem je napaka da mi vedno ne da rezultata.
Poda mi še komentar oz. error ' A value is not avaible to the formula or function'.
Ali je možno da je napaka npr. v obliki celice? čeprav mi z preslikavo oblike ne spremeni zadeve... :?:
lp d
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

torej če vas razumem pravilno, je problem v tem, da vi VESTE, da nek podatek ZAGOTOVO obstaja v tabeli, funkcija VLOOKUP pa javi #N/A. Če je temu res tako, potem je problem skoraj zagotovo v podatkih in največkrat je problem v tem, da vi npr. iščete nek podatek, ki ga Excel vidi kot tekst, med podati pa ima številko in obratno...

Jaz osebno v takšnih primerih vedno priporočam, da se k tabeli po kateri iščemo doda še ena kolona, ki ima pred podatkom enojni narekovaj:

Koda: Izberi vse

[B1]: ="'" & A1
S tem postanejo vsi podatki zagotovo TEKST. Potem pa ustrezno tudi iščem z npr. =VLOOKUP("'"&X10, ....).

Na ta način sem zagotovo prepričan, da bo Excel vsepovsod videl tekst in iskal tekst ter poslednično iskal pravilno.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BD
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 01, 2007 1:11 pm

Odgovor Napisal/-a BD »

Tako je, vem da podatek obstaja ker jih imam na drugem listu, podatki so ŠTEVILKE in jih potrebujem na listu1, kjer imam urejeno tabelo.
V podatkih sem dodala kolono in spremenila št. v tekst (kot je navedeno zgoraj)...
Ampak funkcije vlookup v tabeli na listu1 ne uspem prirediti po vaših navodilih?
upam da sem dovolj natančna z opisom...
lp d
d.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm,

č imat vsepovsod samo števila, potem se vam z mojim "trikom" niti ni potrebno truditi. Nappaka je očitno nekje drugje. Napišite VLOOKUP, ki ga uporabljate. Dve njpogostejši napaki sta:
  1. Podtkov v tabeli nimate sortiranih
  2. Funkcijo VLOOKUP skopiratenavzdol, pri tem pa niste pozorni in se vam ustrezno spreminja tudi podatek, kje je iskana tabla. Primer, V
    D1 piše =VLOOKUP(A1:C30,....) in ko to kopirate navzdol potem v D10 piše =VLOOKUP(A11:C31,...) in seveda ne najde podatka, ker ja vhod narobe.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BD
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 01, 2007 1:11 pm

Odgovor Napisal/-a BD »

Nekako sem z vašo pomočjo uspela ugotovit zakaj mi daje vrednost #N/A.
V excel kopiram artikle z šiframi in vrednostjo zaloge iz drugega programa, nato pa si z funcijo vlookup uredim na dodatnem listu da mi jih sortira tako kot mi ustreza. Če pa mi program ne pokaže povsod artikla mi ga tudi v excel NE prekopira kot zalogo 0,00 in zato mi kaže kot neveljavno funkcijo...
Ali je mogoče da mi vseeno nekako z dodatno funkcijo IF to vrednost spremeni v 0,00 da potem lahko to v moji tabeli seštevam?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

DA,

to pa je možno in to naredite s funkcijo ISERROR, o kateri si lahko več preberete tudi v tem forumu (zgoraj poiščite ISERROR). Uporaba pa je takšna:

Koda: Izberi vse

=IF(ISERROR(VLOOKUP(...); 0.0; VLOOKUP(...))
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
BD
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 01, 2007 1:11 pm

Odgovor Napisal/-a BD »

Ma super, sedaj deluje tako kot sem hotela :D
Hvala in lep pozdrav,
D*
Odgovori