excel 2010 - zaklenjena datoteka.

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

excel 2010 - zaklenjena datoteka.

Odgovor Napisal/-a damlem »

Pozdravljeni.

Imam še eno težavo.

Imam windows 7 in excel 2010.

Predno odprem datoteko mi jo lepo prikaže v predogledu ko se z miško postavim na njo. Ko pa jo odprem mi napiše "Datoteko xxxxx.xlsx je za urejanje zaklenil drug uporabnik. Dokument odprite samo za branje ali kliknite Obvesti in počakajte da se pokaže obvestilo, da dokument ni več v uporabi".

Pa NIHČE drug ne uporablja te datoteke. Verjetno misli da jo nekdo uporablja ker mi je predno sem jo odprl pokazalo njen predogled.
Jaz želim imeti predogled in pa da lahko tudi urejam datoteko.

Prosim za pomoč

lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: excel 2010 - zaklenjena datoteka.

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

To nima zveze s predogledom... Verjetno sami držite to datoteko v drugi seji Excela ali pa se vam je Excel "sesedel" in ima še vedno odprto to datoteko. Če datoteka ni na strežniku in je zagotovo ne uporablja nihče drug potem preštartajte računalnik in poskusite znova.

POMEMBNO: Možno pa je da vi situacijo tako ali tako razumete narobe. Če vi namreč odprete Excel in v njem odprete datoteko A in je preglejujete; potem pa odprete NOV Excel in v njem ZOPET poskušate odpreti datoteko A pa bo seveda Excel javil to napako, ki jo opisujete... Iste datoteke seveda ne morete imeti odprte v dveh različnih instancah Excela, ki tečejo na istem ali na različnih računalnikih!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Re: excel 2010 - zaklenjena datoteka.

Odgovor Napisal/-a damlem »

Pozabil sem povedati.
Datoteka je na strežniku...vendar je nihče ne uporablja in tudi pri sebi nimam nikjer drugje odprte.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: excel 2010 - zaklenjena datoteka.

Odgovor Napisal/-a admin »

Kot sem vam napisal - zagotovo jo držite VI ali pa kateri izmed sodelavcev... ;)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
damlem
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Mar 27, 2008 10:33 am

Re: excel 2010 - zaklenjena datoteka.

Odgovor Napisal/-a damlem »

Sigurno jo uporabljam samo jaz. Je pa zanimivo da če jo zaprem potem pa še 1x takoj odprem pa mi jo normalno odpre.

Pa tudi to ne vedno.
Odgovori