SHT11 temperaturni senzor in trenutni podatki

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
maxximum
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 1:35 pm

SHT11 temperaturni senzor in trenutni podatki

Odgovor Napisal/-a maxximum »

Torej. da začnem z prologom itd... ker drugače ne bo razumljivo zakaj se gre.

Danes sem dobil domov temperaturni senzor STH11 (Sensirion). Ker je bil že dolgo časa v nabavi sem vedel da nekako bom pač rabil odčitovat vrednosti (temperatura, temp. rosišča, relativna, absolutna vlaga) in sem našel program, ki mi to prikazuje na ekranu (on-screen).

Dalje, bral sem README.TXT programa, in odkril, da lahko prek DDE-ja (Dynamic Data Exchange) prenesem vrednosti v excelovo razpredelnico.
Sedaj pa do izziva:

imam 4 celice, vsaka ima svoj podatek (vrednost). Vsako sekundo (nastavljivo od 0.5 do kolikor hočem) se podatki spremenijo. Torej hočem/moram nekako skopirati te 4 celice na neko drugo mesto v datoteki z datumom v drugih celicah, in sicer tako, da se podatki ne bodo "považali" (prepisovali). Zakaj?

Hočem imeti graf (pravzaprav 4) sobne temperature (in poleg tega še rosišča, relativne in absolutne vlage).

Sedaj me pa zanima, ali je možno to kako avtomatizirati (z makri), in če - kako definiram razpon grafa (če je enourni graf bo osveževanje podatkov vsako minuto in skripta bi morala pobrati 60, vsakič ko se nov prikaže opustiti najstarejšega iz grafa, če je pa minutni, pa vsako sekundo, in spet - starega spustiti in novega dodati).

Ker sem pa pri makrih totalno "ven" (še komajda da vem, kaj je to) sem se spomnil na to stran, in sedaj se obračam sem po nasvete in ideje, kako to "spacati" skupaj.

Hvala za pomoč
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: SHT11 temperaturni senzor in trenutni podatki

Odgovor Napisal/-a admin »

hm... Če makrov ne poznate, potem vas moram resnično razočarati, da ste si zadali malce pretežko prvo nalogo.

Nakako, kot da bi bila vaša prva slaščica ki bi jo kadarkoli naredili dvonadstropna višnjeva torta...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
maxximum
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 1:35 pm

Re: SHT11 temperaturni senzor in trenutni podatki

Odgovor Napisal/-a maxximum »

Pozdrav,
Ravno zato se obračam sam - vem da je cilj previsok in da ga brez znanja ni mogoče doseči - morda se v rokavu na as-kartah skrivajo imena kakih knjig, ki bi me znale naučiti makro?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: SHT11 temperaturni senzor in trenutni podatki

Odgovor Napisal/-a admin »

maxximum napisal/-a:... morda se v rokavu na as-kartah skrivajo imena kakih knjig, ki bi me znale naučiti makro?...
Ah to pa ni problema :) Tole bo prava knjiga za vas... Na žalost je ni več v trgovinah imate pa jo v vsaki večji knjižnici ;)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori