Podrte oblike pri shranjevanju v razlicici Office 97-2003

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Iskalec
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Avg 05, 2005 1:36 pm

Podrte oblike pri shranjevanju v razlicici Office 97-2003

Odgovor Napisal/-a Iskalec »

Pozdravljeni!

Imam dve datoteki v razlicici Office 97-2003. Makro, ki je v prvi datoteki, naredi kopije listov iz druge datoteke. Makroji po Matjazu se izvrstno obnesejo in do tu je rec vredu. Shranim torej "obogateno" prvo datoteko v razlicici Office 79-2003, ker tako zelim (nekateri uporabniki namrec nimajo dodatkov oz. posodobitev na Excel 2007).

Datoteko zaprem, ob ponovnem odprtju pa vidim, da se na nekaterih kopiranih listih iz druge datoteke (ne na vseh) podrejo oblike (kot so npr. številke niso vec locene s piko za tisocice, fonti so drugi, zginejo crte za tabele).

Poskusil sem shraniti datoteko v novejsi razlicici "excel z makroji" pa mi potem ostanejo oblike nedotaknjene.

Ob shranjevanju v starejsi razlicici mi sicer javlja neskladja, za katera se (ce zelim shraniti v tej razlicici) ne zmenim. Ce ima kdo idejo zakaj se "obogatena" prva datoteka ne more ustrezno shraniti v razlicici Office 97-2003, oziroma kaj naredim narobe (saj sta obe datoteki prvotno v isti starejsi razlicici). mi bo zelo prislo prav.

Hvala!

Lepe dni!

Iskalec
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Podrte oblike pri shranjevanju v razlicici Office 97-200

Odgovor Napisal/-a admin »

Relativno preprost odgovor... Novajša različica ima več oblikovnih možnosti, ki jih starejša ne podpira, zato vam tudi javi opozorilo, da vseh opcij ne bo na voljo! Vi se s tem strinjate - potrdite - posledično Excel pač naredi kar največ zmore in to je to...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Iskalec
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Avg 05, 2005 1:36 pm

Re: Podrte oblike pri shranjevanju v razlicici Office 97-200

Odgovor Napisal/-a Iskalec »

Pozdravljeni!

Hvala za odgovor!

Ne razumem zakaj bi excel ne mogel shraniti nekaterih oblik v razlicici office 97-2003. Obe prvotni datoteki sta v tej razlicici (torej so tudi oblike shranjene), sam pa pri narejenih kopijah listov nicesar ne dodajam oziroma ne spreminjam.

Opazil sem se nekaj; ce rocno naredim kopije vseh listov, ki jih zelim prenesti naenkrat, se oblike pokvarijo, ce pa list prenesem posamicno, datoteko shranim, zaprem in odprem, pa oblike v tem listu (katere bi se sicer podrle) ostanejo vredu.

Bom hvalezen, ce ima kdo se kaksno resitev ali idejo za testirati.

Iskalec
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Podrte oblike pri shranjevanju v razlicici Office 97-200

Odgovor Napisal/-a admin »

Uf, na kaj takšnega pa še nisem naletel... Edino, kar se takole spomnim, da je včasih problem je preobilica različnih oblik. Excel si namreč vsako spremembo v obliki (druga barva, drugačen zapis... karkoli praktično) shrani kot neko stanje in število teh stanj je v Excelu 2003 dokaj omejeno, v novejših Exelih pa je števil takšnih stanj lahko precej večje.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori