Nedeljivo območje tiskanja

Pomoč pri delu z MS Excelom
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

mogoče se čuje malo čudno ampak bom probal razložit
Je kako možno nastaviti določeno območje v excelu kot nedeljivo pri tiskanju dokumenta?
Torej, če ne gre celotno (prej določeno) območje natisniti na prvo stran, potem bi želel da območje prestavi toliko nižje, da bo celo na drugi strani?

hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Vas razumem, kaj želite a odgovor je NE... Če to nujno potrebujete in če je v vsaki celici tega območja samo tekst potem lahko tekst ene kolone združite v ENO celico in zahtevate, da se celotna celica (vrstica) izpiše na eni strani...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

hvala za hiter odgovor
Kako zahtevam da se celotna celica izpiše na eni strani?
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a admin »

V Excelu pravzaprav ni potrebno storiti nič, ker je privzeto, da se vsebina celotne celice izpiše na eni strani!
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

ja ampak škoda ker ne velja za združene celice
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a admin »

Saj nisem mislil, da združite celice (npr: A30, A31, A32) v eno celico, temveč da vsebino celic A31 in A32 dopišete v celico A30 - s formulo seveda...

V tem primeru imate potem en list na katerega pišete in drug list, kjer formirate izpis...
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

Razumem
sem mislil če bi združil celice in bi bila kao ena celica, ampak ni

Se eno vprašanje, sicer je čist druga tema ampak mislim da resitve tudi ni na forumu
Ali imam lahko dinamične navadne tabele? kako? torej podobno kot dinamične vrtilne tabele, ampak meni ne gre

hvala
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a admin »

Prosim da za vsako vprašanje odprete novo tematiko.

kar pa se tiče dinamičnih tabel pa ne vem točno, kaj si pot tem predstavljate. Če to, da imate podatke in jih preko naslovov pač obračate in vrtite - dinamično; potem so to ravno vrtilne tabele?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

Ne, ne tukej so dinamične vrtilne tabelehttp://www.matjazev.net/blog/2012/04/12 ... ne-tabele/, jaz bi imel dinamične navadne tabele
Torej območje tabele povežem z dinamičnim območjem, ampak ne gre, ker mi prizvame trenutno območje dinamičnega območja kot fiksno območje.
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a admin »

sdfpo napisal/-a:Ne, ne tukej so dinamične vrtilne tabelehttp://www.matjazev.net/blog/2012/04/12 ... ne-tabele/, jaz bi imel dinamične navadne tabele
Aha, to pa seveda gre :) in to po enakem ključu...
sdfpo napisal/-a:Torej območje tabele povežem z dinamičnim območjem, ampak ne gre, ker mi prizvame trenutno območje dinamičnega območja kot fiksno območje.
:( Ne razumem, kaj želite povedati?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

delam po enakem ključu in ne deluje, noče privzet dinamičnega območja
npr:kot območje tabele vnesem =OFFSET($A$1;0;0;COUNTA($A$1:$A$100);4)
izbrišem vrednosti v zadnji (peti) vrstici, vidim da se območje tabele ne zmanjša (na 4 vrstice) samodejno, grem gledat in kot območje tabele je vpisano samo npr: =$A$1:$D$5
isto se dogaja tudi če uporabljam imena območij
torej dinamično območje ne upošteva in ga privzame kot fiksno območje
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a admin »

sdfpo napisal/-a:delam po enakem ključu in ne deluje, noče privzet dinamičnega območja
npr:kot območje tabele vnesem =OFFSET($A$1;0;0;COUNTA($A$1:$A$100);4)
izbrišem vrednosti v zadnji (peti) vrstici, vidim da se območje tabele ne zmanjša (na 4 vrstice) samodejno, grem gledat in kot območje tabele je vpisano samo npr: =$A$1:$D$5
isto se dogaja tudi če uporabljam imena območij
torej dinamično območje ne upošteva in ga privzame kot fiksno območje
Kam vpišete formulo OFFSET? Ali v drugo formulo ali v kakšen obrazec? Kako pričakujete, da se bo območje tabele zmanjšalo? Predvsem pa kako je možno, da vi vpišete funkcijo OFFSET, ven pa dobite =$A$1:$D$5?
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

kako je možno, da vi vpišete funkcijo OFFSET, ven pa dobite =$A$1:$D$5?
Točno to je moj problem, kako je to mogoče, ne vem.

evo postopek
imam podatke za tabelo
Slika

vstavim tabelo, kot območje za podatke vpišem =OFFSET($A$1;0;0;COUNTA($A$1:$A$100);4)
Slika

dobil tabelo
Slika

če prav razumem bi se mogla tabela prilagajati glede na to koliko celic je zapolnjenih v prvem stolpcu, ampak temu ni tako
izbrišem vrednosti celic in območje tabele se ne spremeni
Slika

pogledam kaj je vpisano kot podatkovno območje tabele
Slika

torej namesto =OFFSET($A$1;0;0;COUNTA($A$1:$A$100);4) je =$A$1:$D$5 in to je moj problem
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a admin »

Ah, ne... To vse skupaj pa ste vi razumeli povsem napačno :(... To kar počnete vi nima nikakršne zveze s tistim, kar sem pisal v blogu.

Torej, tisto, kar sem jaz pisal v blogu se nanaša na formule in v vašem primeru to pomeni sledeče... Recimo, da želite vsoto vseh sestavin v celici G1. Tja lahko vpišete sledečo formulo:

Koda: Izberi vse

=SUM(D2:D4)
Toda, ko boste dodajali nove izdelke se vsota ne bo popravila, saj izdelka v peti koloni ne bo upoštevala... OK, stvar rešite tako, da formulo popravite na:

Koda: Izberi vse

=SUM(D2:D100)
in predpostavite, da več kot 100 izdelkov pa le ne boste imeli. Predpostavka je čisto ok in recimo, da res ne bo več kot 100 izdelkov; a kaj ko kdaj kasneje uvidite, da imate izdelkov samo 20 in začnete v vrstico 50 pisati neko novo tabelo - neke nove podatke, ki nimajo zveze s cenami izdelkov iz prve tabele.... E tedaj pa vam bo formula v celici G1 kazala povsem napačen rezultat...

In moj blog vam opiše, kako napisati formulo v celico G1 tako, da bo vedno seštela natanko toliko izdelkov, kot jih je zapisanih v tabeli. Če jih je 5 jih bo seštela 5, če pa jih je 130, pa jih bo seštela 150... V G1 torej pride formula:

Koda: Izberi vse

=SUM(OFFSET($D$2;0;0;COUNTA($D$2:$D$100)))
Ukaz 'Create table' oz. 'Ustvari tabelo' pa nima nobene zveze s tem... Je pravzaprav zelo ponesrečen ukaz in mnogo uporabnikov zmede, saj je uporaben za neke specifičnoti, ki jih večina 99% uporabnikov tako ali tako ne uporablja in ne razume.. .Je pa uporaben zato, da vaše tabele lepše izgledajo :)
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
sdfpo
Prispevkov: 31
Pridružen: To Feb 02, 2010 9:06 pm

Re: Nedeljivo območje tiskanja

Odgovor Napisal/-a sdfpo »

No mislim da se vsedno ne razumem popolnoma, oz. tudi vi ne razumete mene.

http://www.matjazev.net/blog/2012/04/12 ... ne-tabele/
Namesto da uporabite fiksno območje za določitev podatkov, raje določite dinamično območje in vrtilna tabela se bo vedno prilagodila količini podatkov.
Če prav razumem zgornji članek se lahko ustvarjajo dinamične vrtilne tabele, to pomeni da se območje vrtilne tabele prilagodi glede na to koliko celic je zapolnjenih s podatki.

in tole bi jaz rad uporabil za "navadne" tabele
zanima me:
če je to možno? kako?
če ni možno .... škoda

v obeh primerih najlepsa hvala za pomoč
Odgovori