sprememba v celici

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Tamutka
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jan 10, 2023 10:29 am

sprememba v celici

Odgovor Napisal/-a Tamutka »

Pozdravljeni,
Excel uporabljam za evidenco, v kateri fazi se nahaja določen opravek. V ta namen bi rada v celici, kjer imam vnesen podatek, spremenila ali barvo pisave ali barvo celice ali … nekaj pač, ko vnesem podatke v drugo celico.
Ali pa: celica ima določeno barvo pisave ali obliko pisave, ko pa vnesem podatek v drugo celico, postane pisava v prvi celici "normalna".
Seveda lahko to počnem tudi "peš", me pa zanima ali je tako obnašanje sploh izvedljivo.
Hvala!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: sprememba v celici

Odgovor Napisal/-a admin »

Pozdravljeni,

Da to je možno z uporabo orodja Pogojno oblikovanje. Opisal vam bom postopek, kjer se celica A1 obarva, če je celica B1 prazna (torej takoj, ko v celici B1 nekaj vpišete, se celica A1 "odbarva").
  1. Postavite se v celico A1
  2. Na zavihku Osnovno kliknite orodje Pogojno oblikovanje in odpre se vam padajoč menu
  3. Iz menuja izberite opcijo Novo pravilo
  4. Odpre se vam novo okno, kjer na vrhu izberite zadnjo opcijo Uporabi formulo za določanje celic za oblikovanje
  5. Spodaj se pojavi vnosno polje, kamor vnesite sledečo formulo

    Koda: Izberi vse

    =ISBLANK($B$1)
    . Ta formula pomeni Oblikuj celico, v kolikor je vsebina celice B1 prazna
  6. Sedaj spodaj v oknu določite obliko celice, recimo rdeče ozadje
To je to.

Če je celica B1 prazna, bo celica A1 imela rdeče ozadje. Takoj ko karkli vpišete v celico B1, pa se bo celica A1 razbarvala
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Tamutka
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jan 10, 2023 10:29 am

Re: sprememba v celici

Odgovor Napisal/-a Tamutka »

Hvala, super!
Tamutka
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jan 10, 2023 10:29 am

Re: sprememba v celici

Odgovor Napisal/-a Tamutka »

Sem uporabila, najprej sem imela malo problemov, katere vrednosti vstavit, pa se je le dalo. Hvala za toliko znanja!
admin
Site Admin
Prispevkov: 3687
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: sprememba v celici

Odgovor Napisal/-a admin »

Ja,

saj to ni ravno najpreprosteje, sploh ko so formula malce bolj zapletene in ko so relativne glede na neko celico in podobno...

:D
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori