Sortiranje

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljeni

Koda, ki ste jo napisali vam naredi to, kar ste rekli (prenos iz TB v celice - in to v vrstico 3) + da se vsebina TB počisti.
Za kakršnokoli sortiranje nimate nič kode (in kaj bi pravzaprav radi sortirali?).

Bodite bolj natančni

Lp
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Pozdravljeni

Koda, ki ste jo napisali vam naredi to, kar ste rekli (prenos iz TB v celice - in to v vrstico 3) + da se vsebina TB počisti.
Za kakršnokoli sortiranje nimate nič kode (in kaj bi pravzaprav radi sortirali?).

Bodite bolj natančni

Lp
Stenly
Prispevkov: 223
Pridružen: Sr Jul 27, 2005 11:29 pm

Odgovor Napisal/-a Stenly »

Če sem vas prav razumel:

Koda: Izberi vse

'prva prosta vrstica
    prosta_vrstica = Range("A65536").End(xlUp).Row + 1
   If prosta_vrstica < 3 Then prosta_vrstica = 3
'prenos podatka
    Range("A" & prosta_vrstica).Value = TextBox1.Value
'brisanje TB
    TextBox1.Value = ""
'sortiranje
    Range("A3:A" & prosta_vrstica).Sort Key1:=Range("A3"), Order1:=xlAscending, _
     Header:=xlGuess, OrderCustom:=1, MatchCase:=False, Orientation:=xlTopToBottom, _
     DataOption1:=xlSortNormal
To je koda za prenos podatka iz TextBox1 v stolpec A, v prvo prazno celico >= vrstici 3 , brisanje TB in sortiranje stolpca.

Ostalih 9 boste dodali sami, ali pa se poigrali s For zanko.

Lp
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Re: Sortiranje

Odgovor Napisal/-a admin »

grof napisal/-a:Pozdravljeni Matjaž...
Sklepam, da je ta pozdrav namenjen meni... V tem primeru vam moram povedati, da na tem forumu (na srečo!) nisem sam in da vam bodo pomagali tudi drugi, predvsem če jih ne boste žalili s tem, da pozdravljate smo enega izmed forumcev! Vsekakor pa bi to moralo veljati vsaj za to tematiko, saj vam vseskozi pomaga Stenly in se jaz niti nisem oglasil (dosedaj :)).
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori