križno sklicevanje

Pomoč pri delu z MS Excelom
Odgovori
gigabal
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Feb 28, 2007 9:49 pm

križno sklicevanje

Odgovor Napisal/-a gigabal »

problem:če je na listu 1 zapisan datum 2,3,07 potem mora biti np. celica a1 na drugem listu enaka celici b1 na prvem listu. Gre za dnevno vnašanje podatkov, ki pa sem jih do sedaj reševal z kopiraj in posebno leplenje zarani formul v celicah. Se pravi da mi more skopirati samo vrednosti. Probal sem z if funkcijo pa mi zmeraj javi napako.
primer:=IF('VNOS UR IN IZRAČUN'!'VNOS UR IN IZRAČUN'!O3=2,3,07;B5='VNOS UR IN IZRAČUN'!N11;0)
GoldZ
Prispevkov: 137
Pridružen: Če Sep 01, 2005 10:20 am

Odgovor Napisal/-a GoldZ »

:D

Excel ima vedno prav. Tudi v tem primeru je tako.

Primerjate datum (ki je v Excel-u oblikovana številka) in vrednost(i), ki za Excel sploh ne predstavljajo datuma.

Datum je v Excelu ločen s piko (SLO nastavitve).

Pa tudi če sedaj to popravite, ne bo šlo. V IF stavku vam 2.3.07 ne bo prepoznal kot datum, ampak kot tekst.

Primerjati morate datum z datumom.

V celici A1 imam datum 27.2.2007. V B2 pa preverjam, če je enak 27.2.2007:

Koda: Izberi vse

=if(a1=date(year(27.2.2007);month(27.2.2007);day(27.2.2007));"enako";"ni enako")
.

Rezultat je seveda "enako".
Življenje je enostavno, če poznaš "The Secret".
GoldZ
gigabal
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Feb 28, 2007 9:49 pm

Odgovor Napisal/-a gigabal »

Zahvaljujem se vam za pomoč in za drgocen čas.
ti podatki vnašajo za vsaki dan posebej. Kako dopovedati excelu, če vpišem v celico L3 pod format tekst, datum, ali število "1,2,07"da je B3 celica na listu LEŠNIK enaka celici G7 na listu VNOS UR IN IZRAČUN. Verjetno bi se to še dalo rešiti ampak naslednji dan moram vpisati drugi datum ki pa mora podatke na listu "LEŠNIK" na dan 1,2,07 pustiti shranjene v vrstici 3 shraniti pa mora podatke v vrstico 4.Se pravi bi formula morala biti na listu "LEŠNIK" v celici B3 sklicevati se na celico A3 in na L3 celico VNOS UR IN IZRAČUN če je to res potem je celica B3 list LEŠNIK=G7 celici VNOS UR IN IZRAČUN.

Upam da sem dosti nazorno nakazal problem in se vam že v naprej zahvaljujem za vaš trud.
l.p.
gigabal
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Feb 28, 2007 9:49 pm

Odgovor Napisal/-a gigabal »

Če bi mi poslali emal bi vam poslal datoteko
admin
Site Admin
Prispevkov: 3692
Pridružen: Sr Jul 20, 2005 10:06 pm

Odgovor Napisal/-a admin »

Hm, moram priznati, da ste mene popolnoma izgubili. Sploh si ne predstavljam, kaj počnete oz. kaj želite početi. Najbolje, da problem opišete s primerom, lepo in počasi.

Kar pa se tiče pošiljanja datotek, pa jih osebno ne sprjemam, saj bi potem lahko počel samo to.
lp,
Matjaž Prtenjak
Administrator
Odgovori